Home Спорт Люис Хамилътн спечели надпреварата за Гран При на Бахрейн във Формула 1

Люис Хамилътн спечели надпреварата за Гран При на Бахрейн във Формула 1

2 min read
0
0
8
Люис Хамилтън

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън спечели надпреварата за Гран При на Бахрейн, 15-и кръг от сезон 2020 във Формула 1. Британският пилот на Мерцедес води колоната от старта до финала, но победата му дойде след три излизания на колата на сигурността, което обаче не разколеба и за секунда Люис.

loading...

Втори финишира звездата на Ред Бул Макс Верстапен, който нямаше нужната скорост, за да се противопостави на победителя. Третото място на подиума отиде за втория пилот на Ред Бул Алекс Албън. Това се случи единствено заради отпадането от надпреварата на пистата „Сахир“, дошло след гръмнал двигател на Мерцедес в болида на Рейсинг Пойнт.

Четвърти финала пресече Ландо Норис, който направи много силно състезание за отбора на Макларън. Съотборникът му в британския тим Карлос Сайнц остана пети, а за шестата позиция се пребори Пиер Гасли от отбора на Алфа Таури.

Даниел Рикардо отново бе по-добрият пилот на Рено, финиширайки седми. Поредно пълно разочарование преживя Валтери Ботас. Пилотът на шампионите от Мерцедес направи стряскащо слаб старт, след това допусна още куп грешки и потъна в класирането, което не му позволи да стигне до финала на по-добра от осмата позиция.

Последните точки в топ десет взеха пилотите на Рено Естебан Окон и на Ферари Шарл Леклер, който бе другият голям печеливш от отпадането на Серхио Перес в края.